Gazeta.pl w swoim dziale Technologie opublikowała tekst z serwisu tablety.pl, moją uwagę zwrócił poniższy fragment:

„Udostępnianie połączenia drogą bezprzewodową dla tabletów z telefonów jest bardzo proste w przypadku urządzeń wyposażonych w Androida czy Windows Phone. Problem pojawia się w przypadku iPhone’a, gdyż Apple nie pozwala na jako taki tethering. Jedynie urządzenia z jailbreakiem (odblokowane) mogą być wykorzystane w tym celu. W rzeczywistości nie jest jednak tak źle. Wystarczy aktywować w iPhone usługę modemową i następnie sparować iPada z telefonem za pomocą bluetootha. Drugim rozwiązaniem jest osobisty hotspot Wi-Fi, który również z powodzeniem możemy aktywować w iOS.”

Autor najpierw postraszył jailbreakiem, a później napisał, że jednak da się bez tego. Gazeta.pl nie czyta tekstów, które publikuje?

Sprawa jest prosta – iPhone wcześniejsze niż 4 nie mają tetheringu. iPhone 4 i 4S go mają, ale czasami trzeba zadzwonić do operatora – Orange czy T-Mobile i poprosić o aktywację tej funkcji.

Odnośnie samej decyzji zakupowej to wg mnie nie ma co się zastanawiać i należy wybrać wersję z wbudowanym modemem 3G. Tablet z 3G jest zawsze gotowy do pracy. Doskonale podsumował to Kominek przy okazji recenzji Kindle Fire„Tylko ktoś, kto nigdy nie miał tabletu, nie rozumie jak bardzo uciążliwy jest brak 3G”.